Diskuze

V této rubrice nejsou žádné články.

Otázky a odpovědi

Datum 14.08.2012

Vložil Markéta

Titulek HPV viry

Dobrý den,

chtěla bych se Vás zeptat. Je mi 25 let. Druhým rokem mám změny na děložním čípku. Stěry mám pokaždé negativní. Nikdy mi nebylo sděleno, že by jsem měla nějaké změny. Chodím na pravidelné gynekologické prohlídky po 6 měsících. Před rokem mi bylo sděleno (srpen 2011), díky mikroskopu, který můj gynekolog používá, že mám změny na děložním čípku (i když to stěry nepotvrzují) Byla mi provedena pro upřesnění biopsie, hned v ordinaci. Výsledek skutečně byl, že mám nějaké menší změny na čípku. Díky tomu, že můj doktor říká, že mám zasaženou velkou část čípku a že se obává aby se mi to nerozlezlo na stěny. Proto po diskuzi a mém 'prosení' jsem byla přeposlána na CGOP, kde mi bylo provedeno vyšetření. (říjen 2011) Výsledek byl takový, že jsem v pořádku (sice tam zásah je, ale že se s ním organismus popere sám) a že jsem navrácena zpět ke svému gynekologovi. Nechala jsem se naočkovat vakcínou Silgard, cca listopad 2011. V únoru jsem byla na vyšetření znovu a pan doktor mi sdělil, že je to pořád stejné. Nemám tušení zda se jedná také o vir HPV, ptala jsem se a můj gynekolog mi sdělil, že by se patrně mohlo jednat o tento typ viru, ale mé kamarádky, které jsou tímto virem zasaženy jsou sledovány po změnách D1..D3, ale já nic takového nemám. Proto Vás žádám o Váš názor jsem z toho nějaká zmatená pokaždé se ptám a vždy odcházím a nic nevím... Připadám si, že se asi ptám špatně, nemám ráda nejasnosti, nekouřím, nepiji, nejsem promiskuitní (samozřejmě, že chápu, že i po pár partnerech se dá chytit cokoliv kord když se k tomu přičte další počet partnerek co měli partneři) myslím si, že i relativně zdravě jím. ...:)

Moc Vám děkuji za Vaší odpověď a přeji příjemný den.

Markéta

Zpět na diskuzi