Vaše on-line dotazy

Mnou uvedené reakce na dotazy jsou jen ty pod jménem "MUDr. Hanáková T."

Otázky a odpovědi

Datum 29.11.2010

Vložil Eva

Titulek Vaginální výtok

Odpovědět

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli se dá nějak specifikovat, co je normánlí množství poševního výtoku. Vím, že u každé ženy je to inviduální, ale je normlání, když mám každý den na kalhotkách větší či menší skvrnu od výtoku, nebo by se výtok na prádlo neměl vůbec dostat? Co je vlastně ještě normální a co už ne? Moc děkuji za odpověď.

Datum 25.11.2010

Vložil klára

Titulek Sunya

Odpovědět

Dobrý den , začala jsem poprvé brát antikoncepci sunya ,brala jsem to každý den a menstruace přišla dřív než by měla ...je to špatně ?

Datum 16.11.2010

Vložil Iveta

Titulek Cervarix

Odpovědět

Dobrý den, čekám na poslední injekci očkování Cervarix a chtěla bych se zeptat, když jsem měla 29.6.2010 první dávku a třetí dávka má být 6 měsíců od první dávky tak bych měla jít 29.12.2010? Se sestrou se o tom teďkon hádáme, protože ona mi říká že bych měla jít 29.11.2010.

Datum 15.11.2010

Vložil Jana B.

Titulek cystokéla

Odpovědět

Dobrý den, je mi 60 let . Lékař,gynekolog, mi zjistil cystokélu.
Doporučil mi operaci pomocí GYNECARE PROSIMA. Nebylo by lepší v mém věku odtranit celou dělohu ? Děkuji

Datum 26.10.2010

Vložil Kika

Titulek tabletka

Odpovědět

dneska jsem si vzala dvě tabletky (Lindynette) místo 1 tabletky,chci se zeptat zda si mám vzít zítra opět tabletku nebo vynechat...a co se může stát...děkuji za odpověď

Datum 13.10.2010

Vložil Alena

Titulek císařský řez

Odpovědět

Dobrý den. Chtěla bych se zeptat, mám uterus septus dělohu, mám 36 let. Mám za sebou 2 císařské řezy, první v 34 týdnu a druhý v 38 a půl. vše bylo v pořádku, děti jsou zdravé. Moc bych chtěla ještě jedno dítě, mám dva kluky. Ale jsem zmatená z rozhovorů u mé doktorky. Jednou řekne , že už to nemám zkoušet, podruhé mi řekne že to bude v pohodě. Už je to 7 let od císaře. Jsem z ní nervozní a potom se bojím. Děkuji předem za odpověď. Alena.

Datum 05.10.2010

Vložil Mišule

Titulek otěhotnění

Odpovědět

Dobrý den zajímalo by mě jestli je nějaká pravděpodobnost otěhotnět i během menstruace.Děkuji.

Datum 29.09.2010

Vložil Blanka Kunešová

Titulek Pesar

Odpovědět

Dobrý,den již dva roky neúspěšně scháním pesar a to jak přes mého gynekologa, tak i přes lékárny.Na mnoha stránkách však čtu jeho doporučení. Nevíte, kde ho lze sehnat?
Děkuji
B. Kunešová

Datum 05.08.2010

Vložil Alice

Titulek je možné těhotenství?

Odpovědět

Vážená MUDr. Hanáková, momentálně neberu HA, s přítelem jsme prováděli orální sex. Jsem trochu nervózka, tak i přesto, že nedošlo na pohlavní styk, v případě, že by se semeno dostalo do mě např. z jeho prstů, je možné otěhotnět? Děkuji

Datum 26.09.2010

Vložil MUDr.Hanáková T.

Titulek Re: je možné těhotenství?

Odpovědět

Je to opravdu málo pravděpodobné, spermie jsou velmi citlivé a navíc spolupůsobí ochranné bariéry - pH pochvy, hlen v děložním hrdle a pod. Pokud skutečně nedošlo k vlastnímu spojení, tvrdím ne.