Vaše on-line dotazy

Mnou uvedené reakce na dotazy jsou jen ty pod jménem "MUDr. Hanáková T."

Otázky a odpovědi

Datum 01.08.2010

Vložil petra

Titulek útvar

Odpovědět

dobrý den, měla jsem infekci z vody, tak jsem si v lékárně koupila vag. čípky a mast a při zavádění a mazaání jsem si nahmatala bouličku uvnitř pochvy úplně vzadu. Mám strach, že je to něco vážného. děkuji za odpověď

Datum 26.09.2010

Vložil MUDr.Hanáková T.

Titulek Re: útvar

Odpovědět

To je těžké, může se jednat o cystičku v pochvě, může jít o malý absces, chtělo by to vyšetření

Datum 29.07.2010

Vložil Kiki

Titulek Antikoncepce

Odpovědět

Dobrý den, 3 roky beru antikoncepci Lindynette 20. Před týdnem jsem začala brát Asentru 100 (antidepresiva). Chtěla bych se zeptat, jestli může Asentra snižovat účinek antikoncepce

Datum 26.09.2010

Vložil MUDr.Hanáková T.

Titulek Re: Antikoncepce

Odpovědět

Některé léky mohou skutečně snižovat účinek antikoncepce, obvykle je to napsáno v příbalovém letáčku. Antidepresiva většinou mezi tyto léky nepatří

Datum 27.07.2010

Vložil Šárka Malíková

Titulek Dotaz

Odpovědět

Dobrý den. Je mi 15 nedávno jsem měla první pohlavní styk aměla ybch tedy asi jít na prohlídku na gynekologii. Chtěla jsem se zeptat, jak to probíhá a jak mám příjít připravená a kolik stojí. Děkuju za odpověď. Šárka Malíková

Datum 26.09.2010

Vložil MUDr.Hanáková T.

Titulek Re: Dotaz

Odpovědět

Milá Šárko, není třeba se bát, většinou při prvním vyšetření je obvyklý regulační poplatek. Můžeš si vybrat i zrcadlo na jedno použití, ceny jsou různé od 10.- až po 30.- korun. Kromě toho, že tě vyzpovídáme, tak tě také musíme vyšetřit na vyšetřovacím stole a za pomoci zrcadla se podívat do pochvy na děložní čípek a odebrat stěry. U nás s tím dívky nemívají problém. Někdy se ale může vyšetření odložit až na druhou návštavu, až si na sebe zvykneme.

Datum 03.07.2010

Vložil Domča

Titulek menstruace

Odpovědět

Dobrý den.
Už je mi 15 let a ještě jsem nedostala menstruaci . Bojím se abych nebyla nějaká nemocná. Můžete mi prosím říct jestli menstruaci dostanu nebo mám navštívit gynekologa?

Datum 26.09.2010

Vložil MUDr.Hanáková T.

Titulek Re: menstruace

Odpovědět

Je pravda, že mesntruace se dnes dostavuje již před 15 roke, ale není to vždycky pravidlo. zeptej se maminky, kdy ji dostala. taky je třeba mít určitou váhu a výšku, obvykle 150 cm a alespoň 46 kg.
Pokud by jsi měsíčky nedostala do 16 roku věku, rozhodně navštiv lékaře gynekologa.

Datum 30.06.2010

Vložil katy

Titulek menstruace

Odpovědět

dobrý den chtělasem se zeptat tampon zavádím poprvé a vubec mi to nejde zaves maximálně pulka tamponu zbytek nejde co se teda děje? vubec newim co mámdělat?

Datum 26.09.2010

Vložil MUDr.Hanáková T.

Titulek Re: menstruace

Odpovědět

Doporučila bych ti článek na našich starých webových stránkách" www. hanakovagynekologie.wz.cz. určitě máš správnou velikost?
Zavádění doporučuji spíše vleže a pokud možno tlačit tampón ke konečníku, tedy šiknmo dolů, aby to nebolelo.Zkoušej opakovaně, ublížit si nemůžeš, panenská blána je pružná a uhne. Jedině v případě nějaké anatomické změny by se to nemuselo povést a to ti řekne lékař.