Doporučované cviky při oslabení močového měchýře a při úniku moče

  • Speciální léčebná gymnastika je velmi důležitou součástí léčby stressové inkontinence(samovolný únik moče)

Leh na zádech,horní končetiny podél těla,dolní ohnuté v kolenou,chodidla opřená o podložku.Zvedáme pánev,nadechujeme,stahujeme sedací svaly,vtahujeme konečník a močovou trubici,spouštíme pánev,uvolňujeme se a vydechujeme.

  • Pomáhá upravit celkový Váš stav

Poloha stejná jako u předchozího cviku,nohama jezdíme na kole za plynulého prodýchávání celého cviku

  • Zlepšit funkci především břišního svalstva a svalstva pánevního dna

Leh na břiše,čelo opřené o hřbety rukou,dolní končetiny natažené.Vytáčíme hlavu,trup a ruce doleva,nadechujeme se,stahujeme sedací svaly a svěrače,následuje návrat do základní polohy,výdech.Opakujeme na druhou stranu

  • Je-li včas ,poctivě a dlouhodobě prováděna,může zamezit operaci nebo pacientku na operaci lépe připravit a zlepšit tak pooperační výsledek

Leh na zádech,horní končetiny podél těla.natažené dolní končetiny opřeme o ribstol(stěnu,dveře).překřížíme.Zvedáme pínev,stahujeme sedací svaly,vtahujeme svěrače,nadechujeme se.Při spouštění pánve na podložku se uvolňujeme a vydechujeme.

  • Cviky by Vás měly naučit vědomě stahovat a uvolňovat svěrače močové trubice a konečníku,z čehož se vychází u všech cviků.

Krk,paže natažené,hlava vzpřímená.Střídavě zanožujeme levou a pravou končetinu.Při zanožování se nadechujeme a při návratu do základní polohy vydechujeme.

  • Doporučuje se denně cvičit cca 30 minut po dobu 2-3 měsíců

Klek,děláme kočičí hřbety.Při prohýbání se nadechujeme,při ohýbání vydechujeme.

  • Doporučuje se dále nezvedat těžká břemena,vyhýbat se nachlazení a stresu

Sedneme si na okraj žíněnky,kolena přitáhneme k hrudníku a kolébáme se.Při pohybu vzad se nadechujeme,stahujeme sedací svaly a vtahujeme svěrače.Při pohybu vpřed se uvolňujeme a vydechujeme.